Запобігання ерозії емалі у дітей. Лікування зубів у дітей в м.Суми

Щоб отримати уявлення про важливість емалі та рівень твердості, у фізиці її опір визначають за шкалою Мооса твердості мінералу. Наприклад, стійкість емалей за Моосом становить 5 за шкалою від 1 до 10, що можна порівняти зі сталлю.

Які продукти та напої викликають карієс і зношування емалі?

Деякі продукти значно впливають на ерозію емалі та подальший розвиток карієсу та інших захворювань ротової порожнини. Однак їжа – не єдиний фактор ерозії емалі. Інтервали між прийомами їжі та погані звички щодо гігієни порожнини рота також є визначальними факторами, такими як чищення зубів і використання зубної нитки.

Деякі продукти містять вуглеводи та цукор, які залишаються у формі залишків і сміття у роті. Бактерії є всюди, навіть у вашому роті, і вони харчуються цими залишками, утворюючи кислоти, які є ворогом номер один для емалі.

Деякі з продуктів, які сприяють ерозії емалі:

  1. Солодкі продукти: торти або тістечка, цукерки.
  2. Солоні солоні страви: попкорн, гамбургери, піца.
  3. Крохмалиста їжа: хліб, чіпси, крекери
  4. Солодкі напої.

Але найшкідливішими продуктами для емалі зубів є «газовані напої». Це пов’язано з тим, що газовані напої містять цукор, який відіграє важливу роль у розвитку бактерій.

Кислі напої та продукти

Але основними шкідливими компонентами соди є «кислоти», які подрібнюють мінерали, відповідні структурі емалі. Насправді найнебезпечнішою з усіх газованих напоїв є прозорі газовані напої з цитрусовим смаком.

Газовані напої з цитрусовими мають сильніший вплив на емаль, ніж інші газовані прохолодні напої. Тому ми настійно рекомендуємо нашим пацієнтам триматися подалі від цих напоїв.

Енергетичні та спортивні напої

Тепер, коли ми детально описуємо найгірші напої та їжу для емалі, друге місце на цьому подіумі займають спортивні напої. Подібним чином спортивні напої містять високу кількість цукру та кислоти, близьку до вмісту прозорих газованих напоїв із цитрусовим смаком.

В енергетичних напоях неймовірно багато цукру. Іноді до складу цих напоїв входять ті самі кислоти, які роз’їдають емаль. Отже, підводячи підсумок, ми наполегливо рекомендуємо замінити ароматизовані напої водою або почистити зуби після їх вживання.

Використання невідповідної зубної щітки

Якщо ви вважаєте, що чистити зуби краще зубною щіткою з жорсткою щетиною, а застосування сили допоможе видалити все більше і більше залишків їжі та сміття, тоді подумайте двічі. Окрім того факту, що емаль є виключно міцною тканиною з мінерального складу, тертя щетини може пошкодити емаль.

Отже, щоб захистити емаль ваших зубів, ми рекомендуємо вам використовувати зубну щітку з м’якою щетиною та обережно чистити зуби , намагаючись потрапити в усі можливі місця рота.

Кислотний рефлюкс

Кислотний рефлюкс викликає роздратування та біль у стравоході. Така ситуація може мати вторинний вплив на здоров’я порожнини рота людей. Зуби страждають через ерозію та зношування їхньої природної емалі, що впливає на їх рН. Коротше кажучи, ротова порожнина має нижчий рН, ніж шлунок.

Крім того, у стоматологічній термінології ерозія зубів – це опис фізичного результату, коли зубна тканина не пов’язана зі шлунковими кислотами, що викликають аномальне зношування. Рефлюкс шлункової кислоти, викликаний блювотою або регургітацією, є важливим фактором, що впливає на причину ерозії зубів.

Сухість у роті

Існує кілька серйозних захворювань, пов’язаних із ксеростомією (сухістю в роті). Важливість слини полягає в тому, що вона допомагає виконувати функції жування, мовлення, ковтання, регулює рН ротової порожнини, запобігає запаленню м’яких тканин і демінералізації зубів.

Слина забезпечує баланс ремінералізації, що сприяє наявності фтору. Отже, сухість у роті – це зменшення або відсутність слини. Цей розлад може викликати дискомфорт, сприяючи розвитку карієсу та зносу зубної емалі.

Сухість у роті може призвести до карієсу та афт протягом багатьох років. Слина є важливою захисною рідиною, оскільки це захисний механізм, який допомагає розщеплювати їжу та запобігати карієсу та пародонтозу.

Скреготіння зубами

Скрегіт зубами або бруксизм спочатку зношує емаль зубів. Стертість частіше спостерігається у передніх (передніх) зубах. Можливо, дієта впливає на зношення зубів і бруксизм. Застосування сили до зубів може призвести до зносу зубів, зубного болю, гіперактивності та гіпертрофії м’язів.

Зубний одяг показує нам силу контакту між зубами, але це не остаточний діагностичний тест на наявність бруксизму. Тому ми наполегливо рекомендуємо нашим пацієнтам відвідати фахівця, щоб отримати індивідуальне лікування бруксизму у дітей.

Гіпоплазія емалі (зуб Тернера)

Наразі ми маємо чітке уявлення про те, що таке емаль та її значення для захисту зубів. Однак існує стан під назвою гіпоплазія емалі, який являє собою зменшення товщини емалі.

Проблеми, пов’язані з гіпоплазією емалі:

  • підвищена чутливість зуба;
  • схильність зубів до карієсу;
  • створює неестетичний вигляд.

Гіпоплазія емалі зазвичай вражає постійні зуби з поверхневими жовтуватими плямами та діроподібними візерунками, а також уражає цілі частини зуба, на яких помітно відсутня емаль.

Наслідки нелікованої гіпоплазії емалі та її ускладнення розвитку включають:

  • інфекція і біль;
  • проблеми з мовленням;
  • можлива втрата зубів у дитинстві;
  • прикусно-жувальні ускладнення;
  • ортодонтична скупченість зубів.

Необхідно своєчасне лікування вашої дитини при гіпоплазії емалі, яка може проявлятися в будь-якій з наступних форм:

  • зміна кольору емалі;
  • нездатність залишатися єдиною на зубі;
  • відсутня емаль;
  • все вищезазначене в одному зубі.

Щоб передбачити лікування вашої дитини, важливо якомога з’єднати всі крапки. Це означає заздалегідь знати, що може бути причиною гіпоплазії емалі у вашої дитини. В першу чергу, причиною гіпоплазії емалі може бути спадковий фактор.

«Екологічні причини» відокремлюються від генетичного фактору. Екологічні причини виникають як наслідок наступних подій:

Екологічні події для гіпоплазії емалі

Інфекції

Вони виникають під час вагітності. Інфекції можуть бути двох типів: вірусні та бактеріальні. Вони включають діагностику таких захворювань, як вітряна віспа або кір. Крім того, висока температура може спровокувати розвиток гіпоплазії емалі.

Травма

Травматична подія або нещасний випадок штовхає пошкоджені зуби до зубів, що розвиваються, перешкоджаючи формуванню емалі.

Причини розвитку гіпоплазії емалі

  • передчасні пологи;
  • неправильне харчування.

Раннє виявлення та лікування гіпоплазії емалі мають вирішальне значення. Але, по-перше, вам потрібно розрізнити, чи є випадки цього захворювання у вашій родині, щоб ви могли почати ранню допомогу своїй дитині.

Однак за деяких обставин ви можете помітити лінії на поверхні зуба вашої дитини, зміну кольору або коричневе забарвлення всього зуба. Будь-який з перерахованих вище факторів вимагає негайного вжиття заходів і звернення до дитячого стоматолога.

Діагноз «Гіпоплазія емалі» допомагає дитячому стоматологу визначити ступінь тяжкості та дії щодо полегшення стану. Наприклад, легкі випадки можуть вимагати обслуговування та постійного спостереження.

Однак у деяких випадках потрібно цементувати смолу кольору зуба на поверхні ураженого зуба. Іноді дитячий стоматолог може застосувати фтор, щоб зменшити чутливість і запобігти подальшій демінералізації зуба.

У цій статті ми розглянули продукти, які можуть впливати на емаль. На щастя, є також продукти, які ви можете давати своїй дитині, щоб запобігти зношенню емалі. Наприклад, ви можете поєднувати зелені листові овочі та молочні продукти з вітамінними добавками A і D.

Запишіться на консультацію в клініку «Brilliant Smile» і ми обов’язкового вам допоможемо вирішити усі проблеми з зубами вашої дитини.

Телефон для запису: +380661968793.

Коментування і розміщення посилань заборенено.
Дякую:
НаверхНаверх