Як запобігти утворенню каменів на мигдалинах

Причиною неприємного запаху з рота та інших проблем зі здоров’ям порожнини рота? Щоб правильно відповісти на це питання, ми повинні спочатку визначити, що таке камені в мигдалинах і що їх викликає.

Що таке камені в мигдалинах?

Камені на мигдалинах – це невеликі новоутворення в мигдалинах. Ці відкладення називаються мигдалиновими каменями, тому що вони знаходяться на мигдалинах або всередині них і мають вигляд твердих або кальцифікованих «камінь». Найчастіше вони проявляються як білі плями на мигдалинах або ділянки мигдалин, які є червоними, горбистими або набряклими.

Камені в мигдалинах можна прирівняти до каменів у нирках, але камені в мигдаликах – це не зовсім те саме. Зазвичай вони не пов’язані з хворобою чи гниттям і зазвичай не завдають реальної шкоди вашому здоров’ю.

Роль, яку відіграють мигдалини

Ваші мигдалини відіграють важливу роль в імунній системі вашого організму. Мигдалини по суті функціонують як маленькі сітки, які перешкоджають бактеріям, сміттям та іншим матеріалам проходити через горло та носові проходи. Хоча багатьом людям видаляють мигдалини без серйозних або побічних ефектів, більшість лікарів цього не роблять рекомендують їх видаляти хірургічним шляхом, якщо видалення каменів з мигдалин не стане регулярним або складним явищем.

Затримані бактерії та сміття

Точний склад каменів на мигдалинах різний. Симптоми каменів у мигдалинах відрізняються від людини до людини та включають біль у горлі, неприємний запах з рота та дискомфорт під час ковтання. Деякі камені в мигдалинах також можуть протікати безсимптомно.

З часом накопичені бактерії та сміття можуть спричинити інфекцію мигдалин. Коли це відбувається, важливо якомога швидше позбутися каменів на мигдалинах.

Уламки, з яких утворюються камені мигдалин, зазвичай нешкідливі. Це сміття складається з очікуваного слизу, клітин шкіри та частинок їжі. Розмір кишень або «склепів» на мигдалинах також може сприяти утворенню каменів. При належній гігієні та догляді крипти можуть не мати стільки матеріалу для збору та твердіння.

Камені мигдаликів і стоматологія

Може здатися, що здоров’я мигдалин і здоров’я зубів не йдуть рука об руку, але хороша гігієна порожнини рота насправді може відігравати важливу роль у запобіганні утворенню каменів у мигдалинах. Багато каменів з мигдаликів можна видалити за допомогою зубної щітки або ватного тампона. Запобігти їм взагалі, як правило, є кращим способом запобігти дискомфорту чи травмі.

Чи утворюються камені в мигдалинах у здорових людей?

У здорових людей можуть утворюватися камені в мигдалинах. Оскільки камені самі по собі не є ознаками запалення, здоров’я та розвиток каменів у мигдаликах не пов’язані між собою.

Утворення каменів на мигдалинах зазвичай є наслідком недостатньої гігієни, а не здоров’я.

Профілактичний догляд за зубами та мигдалинами

Профілактичний догляд за зубами може бути важливою частиною вашого арсеналу домашніх засобів для боротьби з утворенням каменів на мигдалинах. Регулярне чищення щіткою та використанням зубної нитки, регулярне відвідування стоматолога та прості полоскання солоною водою можуть допомогти запобігти утворенню каменів у мигдаликах і покращити здоров’я ротової порожнини. Камені мигдаликів складаються з уламків. Отже, видалення зубного нальоту може зменшити кількість матеріалу, який може застрягти в мигдалинах.

Управління здоров’ям порожнини рота для профілактики каменів на мигдаликах

Багато людей не пов’язують здоров’я свого горла, носових ходів і мигдалин зі здоров’ям порожнини рота, але кожен із них тісно пов’язаний. Коли здоров’я вашої ротової порожнини не в оптимальному стані, ваше загальне здоров’я наслідує його приклад. Наші стоматологи в клініці «Brilliant Smile» можуть надати додаткову інформацію про те, як підтримувати здоров’я ротової порожнини та згодом сприяти загальному здоров’ю. Запис на консультацію за номером  +380661968793

Коментування і розміщення посилань заборенено.
Дякую:
НаверхНаверх